UAB „NRD“ kurs verslo statistikos registrą Sent Kitse ir Nevyje – Karibų jūros salų valstybėje

kits_1

UAB „NRD“ jungtinėje veikloje su motinine įmone Norway Registers Development AS sukurs Sent Kitso ir Nevio verslo statistikos registrą ir taip prisidės prie šalies 2015-2020 metų Nacionalinės statistikos vystymo strategijos įgyvendinimo. Bendrovės pasirašė 6 mėn. trukmės sutartį su Sent Kitso ir Nevio Tvaraus vystymosi ministerija.

Kokybiška, patikima statistika reikalinga šalies progreso stebėjimui bei vyriausybės politikos ir jos vykdomų programų efektyvumo vertinimui. Tai padeda šalių vyriausybėms pagerinti savo darbo kokybę bei užtikrinti skaidrų rezultatų pateikimą.

Verslo statistikos registras, kuriame yra kaupiama nuosekli, struktūrizuota ir palyginama verslo duomenų statistika, yra esminė oficialios šalies ekonominės statistikos dalis. Tai taip pat yra svarbi priemonė, leidžianti efektyviai apibrėžti statistinių tyrimų imtį ir taip sumažinti atskaitomybės naštą įmonėms.

Sent Kitso ir Nevio vyriausybė parengė 2015-2020 metų Nacionalinę statistikos vystymo strategiją siekdama apibrėžti ilgalaikį statistikos srities plėtojimą ir valdymą. Strategijos tikslas – stiprinti nacionalinės statistikos sistemą sukuriant integruotą ir koordinuojamą registrą, generuojantį adekvačią, nuoseklią ir išsamią statistiką. Tokia statistika reikalinga nacionalinės, regioninės ir tarptautinės vystymosi politikos formavimui bei susijusių programų ir iniciatyvų stebėsenai ir vertinimui.

Verslo statistikos registro projektavimo bei sukūrimo paslaugos, kurias įgyvendins UAB „NRD“ bei Norway Registers Development AS yra Nacionalinės statistikos vystymo strategijos dalis.

Numatoma, kad informacinė sistema apims šias funkcines sritis:

  • Duomenų surinkimas iš įvairių šaltinių;
  • Duomenų saugojimas;
  • Duomenų užklausų apdorojimas, analizė ir atvaizdavimas;
  • Duomenų platinimas (perkėlimas, dalinimas, publikavimas).

Sent Kitsas ir Nevis priskiriamas šalims, gaunančioms šiek tiek didesnes nei vidutines pajamas, ir yra sparčiai besivystanti šalis. Per paskutinius tris dešimtmečius Sent Kitsas ir Nevis ekonomika tvariai vystėsi. Pagrindinė to priežastis – ekonomikos perorientavimas nuo žemės ūkio prie paslaugų ekonomikos. Turizmas tapo pagrindiniu valstybės pajamų šaltiniu.

2016.10.31