NRD įmonės pradėjo įgyvendinti Zanzibaro verslo ir įkeitimų registrų kūrimo projektą

2009 metų gegužę Tanzanijos autonominio regiono – Zanzibaro – vyriausybė užsakė studiją dėl Zanzibaro verslo ir nuosavybės registravimo agentūros (angl. Zanzibar Business and Property Registration Agency, BPRA) institucinės ir teisinės bazės bei verslo subjektų ir turto įkeitimų registravimo reformos įgyvendinimo. UAB „NRD“ pateikė šios studijos ataskaitą, kurioje buvo identifikuotos ir rekomenduotos geriausios praktikos ir reformos strategijos paslaugų, paremtų internetinės verslo ir įkeitimų registrų vystymu, modernizavimui.

2017 metų gegužę NRD įmonės (UAB „NRD“ kartu su motinine įmone Norway Registers Development AS) kaip studijos rezultatą pradėjo šešių mėnesių trukmės verslo subjektų ir turto įkeitimų registrų kūrimo projektą BPRA agentūrai.

Projektas apima:

  • technologinės platformos ir infrastruktūros reviziją bei specifikavimą, minėtų dviejų registrų reikalavimų specifikavimą, atsižvelgiant į 2009 metų studijos rekomendacijas;
  • BPRA agentūros atstovų vizitas Lietuvoje;
  • kūrimo, instaliavimo, testavimo ir užbaigtų saugių registravimo sistemų (verslo registro ir įkeitimo registro) perdavimo paslaugas. Pagrindinės registrų savybės: internetinis registravimo paraiškų katalogizavimas, internetiniai mokėjimai už paslaugas, informaciniai servisai, integracijos su kitomis valstybinėmis įstaigomis duomenų patikrai atlikti.

Projekto analizės ir projektavimo etapas jau yra pabaigtas ir projektas įgauna pilną kūrimo pagreitį. Taip pat šių metų rugpjūtį NRD įmonės buvo aštuonių svečių iš Zanzibaro viešųjų įstaigų savaitės trukmės studijų vizito Lietuvoje vadovais. Vizito metu ypatingas dėmesys buvo sutelktas į IT ir organizacinių gebėjimų stiprinimą, ruošiantis valdyti internetines registravimo sistemas. Afrikiečiai taip pat lankėsi ir sudalyvavo keliuose seminaruose VĮ Registrų centre bei Valstybinėje mokesčių inspekcijoje.

Tikimasi, kad paleidus internetinę registravimo sistemą naujos supaprastintos ir automatizuotos procedūros sumažins registravimo reguliavimo procedūrų naštą, padrąsins verslą registruotis ir sukurs labiau skaidrią verslo kūrimo aplinką.

 

2017.09.04