E.valdžia

Informacinių technologijų naudojimo galimybės viešųjų paslaugų teikimo srityje šiandien labai didelės, vis daugiau viešųjų paslaugų teikiama elektroninėmis formomis. Naudojantis skaitmeninėmis technologijomis, vyksta glaudesnis piliečių ir viešųjų institucijų bendradarbiavimas, viešosios paslaugos piliečiams teikiamos greičiau, kokybiškiau, jos tampa lengviau prieinamos.

E. valdžios sąvoka jungia visas valdžios funkcijas, kurios yra perkeltos į elektroninę erdvę ir apima visas paslaugas, kurias valdžia gali teikti savo piliečiams (pavyzdžiui, dokumentų tvarkymą, prašymų pateikimą, mokesčių mokėjimą ir kt.). Didžiausias naudojimosi tokiomis e. paslaugomis privalumas yra tai, kad piliečiai gali atlikti daugelį reikiamų veiksmų, arba kitaip tariant – daugelį paslaugų gauti neišeidami iš namų ar darbo.

Naujos informacinės sistemos suteikia galimybę institucijoms sparčiau ir mažesniais kaštais perkelti administracines ir viešąsias paslaugas į elektroninę terpę, o gyventojams, verslo organizacijoms ir valstybės institucijoms – patogiau gauti įvairių institucijų ir registrų teikiamą informaciją.