Trys raktai į produktyvų darbą iš namų

Iššūkis

Kaip ir didelė dalis Lietuvos įmonių, karantino metu dirbame iš namų. Tad nieko nuostabaus, jog šiuo laikotarpiu tema apie darbą iš namų nepraranda aktualumo – media priemonėse vyrauja tekstai su rekomendacijomis, namų darbo vietų nuotraukos, screenshot‘ai iš nuotolinių įmonių susirinkimų ir t.t.

Praėjo daugiau nei dvi savaitės nuo karantino paskelbimo Lietuvoje, o tai jau yra pakankamas laikotarpis apspręsti, kokie patarimai iš tiesų veikia, o kurie taip ir liko nuošalyje. Paprašėme savo komandos balais įvertinti žemiau išvardintus būdus ir atskleisti, kurie jų labiausiai padeda išlikti produktyviais darbo iš namų metu: 

  1. Turėti poreikius atitinkančią darbo įrangą. Nešiojamas kompiuteris, papildomas ekranas, atskira klaviatūra, interneto ryšys, prisijungimas prie VPN ir visa kita, ko reikia kasdieninėms darbo užduotims atlikti.
  2. Pasiruošti darbui. Prieš pradedant darbo dieną išlaikyti ryto ritualus: nusprausti, susišukuoti, pavalgyti, apsirengti ir t.t.
  3. Pasiruošti patogią darbo vietą. Savo namuose rasti patogią ir ramią vietą kasdienėms darbo užduotis atlikti.
  4. Išlaikyti rutiną. Laikytis įprasto darbo grafiko kiekvieną dieną.
  5. Planuotis darbus. Planuotis dienos darbus ir siekti kasdieninių tikslų.
  6. Neprarasti komunikacijos su komanda. Aktyviai bendrauti su savo kolegomis, kartu spręsti iškilusius klausimus ir prireikus bendrai aptarti darbus.
  7. Reguliariai daryti suplanuotas pertraukėles. Darbo metu daryti suplanuotas pertraukėles kavai, valandos trukmės pietų pertrauką.

NRD Systems darbuotojai penkiabalėje sistemoje (kur 5 reiškia visiškai sutinku, o 1 – visiškai nesutinku) vertino visus aukščiau išvardintus kriterijus. Apklausoje dalyvavo daugiau nei pusė visų įmonės darbuotojų.

 

Aukščiausius balus surinko:

  • Poreikius atitinkanti darbo įranga (151)
  • Komunikacija su komanda (139)
  • Patogi darbo vieta (131)

Tad galima teigti, jog tai yra trys svarbiausi raktai, leidžiantys produktyviai dirbti. Taip pat, atidžiau pažvelgę į duomenis, aiškiai matome, jog visi 7 būdai sulaukė balsų – visi yra daugiau ar mažiau svarbūs, prisitaikant prie pakitusių darbo sąlygų.

Nors pasaulis šiuo metu išgyvena COVID-19 viruso sukeltą krizę, mes toliau vieningai dirbame ir teikiame visas suplanuotas paslaugas bei stengiamės užtikrinti sėkmingą suplanuotų projektų tęstinumą.

Linkime produktyvaus darbo!

 

Jeigu siekiate profesinių iššūkių, jeigu Jums svarbu būti stiprios komandos dalimi – prisijunkite prie mūsų!

Šiuo metu ieškome

Šioje svetainėje naudojami slapukai, kurių pagalba galėsite joje naršyti patogiau. Daugiau apie SLAPUKŲ POLITIKĄ.    PRIIMTI VISUS    Nustatymai
©