Gyventojų registrai

Gyventojų registrai

Požiūris

Gyventojų registravimo procesas remiasi kai kurias universaliai principais, kurių taikymas plačiu mastu įtakotas Jungtinių Tautų (JT) rekomendacijų (išleista serija specifinių vadovų apie civilinės registracijos ir demografinę statistikos sistemą). JT apibrėžia gyvetojų registravimą kaip „nuolatinį tęstinį privalomą ir visuotinį gyvybinių įvykių, susijusių su gyventojais, atvejų ir jų charakteristikų fiksavimą, kaip numatyta dekretu ar reglamentu pagal šalies teisinius reikalavimus.“

Gyventojų registracija pirmiausiai atliekama siekiant parengti įstatymais numatytus teisinius dokumentus. Registro įrašai taip pat yra pagrindinis demografinės statistikos šaltinis. Kokybiškai demografinei statistikai yra būtina pilna taikomo proceso aprėptis šalies mastu, tikslumas ir savalaikiškumas.

Iššūkis

Gerai funkcionuojanti Gyventojų registravimo ir demografinės statistikos sistema yra vienas iš valstybės kertinių akmenų. Gyventorjų registravimo sistema nurodo visus institucinius, teisinius, techninius nustatymus reikalingus atlikti su gyventojų registravimu susijusioms paslaugoms sklandžiu, koordinuotu ir standartizuotu būdu per visą šalį, atsižvelgiant į šalies specifinę kultūra ar socialinius aspektus.

Gyventojų registro funkcijos

Gyventojų informacijos registravimas suteikia:

  • Pirminį teisinių faktų šaltinį apie asmenų gimimo, santuokos ar skyrybų bei mirties faktus;
  • Gimimo įrašo duomenis, kaip pagrindą nustatyti teises, priklausančias nuo tam tikro amžiaus;
  • Asmens gimimo ar mirtis datos ir vietos įrodymus; santuokos ar skyrybų fakto vietą ir datą;
  • Žmonių teisių apsaugos priemones socialiniam statusui patvirtinti ir asmeninei naudai gauti;
  • Unikalų asmens identifikavimą ir įrodymus apie tėvysę bei giminystės ryšius;
  • Pagrindą gauti pilietybei, būti įregistruotam gyventoju, gauti rinkimų teisėms, gauti asmens identifikavimo dokumentams ir kt. 

Jeigu siekiate profesinių iššūkių, jeigu Jums svarbu būti stiprios komandos dalimi – prisijunkite prie mūsų!

Šiuo metu ieškome

Šioje svetainėje naudojami slapukai, kurių pagalba galėsite joje naršyti patogiau. Daugiau apie SLAPUKŲ POLITIKĄ.    PRIIMTI VISUS    Nustatymai
©