Įmonių registrai

Įmonių registrai

Požiūris

Kad juridinių asmenų registas būtų funkcionuojantis ir atitiktų teisinius aktus, registro įstaiga turi būti gerai organizuota, turėti kvalifikuotų ekspertų ir reikiamų specializuotų įrankių. Tokiu būdu juridiniame registregalima  tinkamai registruoti informaciją bei saugiai ir efektyviai vykdyti tranzakcijas, taip pat operatyviai teikti paslaugas registro naudotojams, remiantis geriausiomis pasaulinėmis praktikomis.

Žiūrint pasauliniu mastu, juridinių asmenų registras gali būti organizuojamas kaip viena centrinė institucija arba decentraliuzuojamas ir turėti atskirų regioninių biurų. Organizacinis modelis įtakoja net technologijos (interneto prieiga ir skvarba, pašto paslaugų prieinamumas) naudotojams teikiamos paslaugos ir nusistovėję šalies  tradicijos.

Skaitmenizavimo procedūra

Svaebus dėmesys turi būti skiriamas perėjimui nuo analoginės prie skaitmeninės informacijos. Sukauptos popierinės registro informacijos skaitmenizavimas pasitarnauja trims tikslams:

  • Saugoti dokumentus nuo sunaikinimo;
  • Įsteigti einamu momentu egzistuojančių juridinių asmenų duomenų bazę;
  • Turėti priemonę perėjimui nuo archyvų prie elektroninio registro. 


Nauda

Efektyvios ir patikimos registravimo paslaugos yra raktinis elementas kurti gerą verslo klimatą šalyje, ypač užsienio investicijų pritraukimo požiūriu. Verslų steigimas yra naudingas dėl šių priežasčių: juridiniais asmenys gali egzistuoti ilgiau už pačius steigėjus, įmonės kapitalą gali įsteigti jungtinė partnerystė, ribota atsakomybė sumažina rizikas ir juridinis asmuo gauna prieigą prie viešųjų teismų ir privačiųjų bankų paslaugų, prieinamų tik registruotiems verslams. Tvari verslo aplinka susideda iš verslo registravimo, stebėjimo, išregistravimo, sutarčių vykdymo ir kretitų instrumentų. Svarbus aspektas taip pat yra ir padidėjęs teisinio reguliavimo administravimas.

Iššūkis

Įmonių registras tarnauja kaip pagrindinis teisinės informacijos apie juridinius asmenis šaltinis. Tam tikros valstybės oficialus registras reglamentuojamas griežtai pagal šalyje egsizuojančias teisines formas (savininkai, partnerystė, įmonė, labdaros organizacijos ir asociacijos, nevyriausybinės organizacijos, kooperatyvai) ar papildomais teisiniais aktais apibrėžtas teisines formas.

Įmonės registravimo proceso dalys dažniausiai yra šios:

  • Naujo juridinio asmens registracija;
  • Pakeitimo anksčiau registruotam juridiniui asmeniui registracija;
  • Metinių įmonės ataskaitų registracija;
  • Juridinio asmens išregistravimas;
  • Juridinio asmens informacijos platinimas.

Jeigu siekiate profesinių iššūkių, jeigu Jums svarbu būti stiprios komandos dalimi – prisijunkite prie mūsų!

Šiuo metu ieškome

Šioje svetainėje naudojami slapukai, kurių pagalba galėsite joje naršyti patogiau. Daugiau apie SLAPUKŲ POLITIKĄ.    PRIIMTI VISUS    Nustatymai
©